Разделы: Другая тема...
06-11-2017

No to jesteśmy — Trogir
Trogir to kolejna miejscowość w Chorwacji wprowadzona na listę światowego dziedzictwa UNESCO, która znalazła się także na trasie naszego rejsu. To miasto o reprezentatywnej średniowiecznej architekturze, które obezwładnia także swoim położeniem, jako że jest zlokalizowane na wyspie połączonej specjalnym mostem z lądem.

To w tym miejscu czekały na nas liczne zabytki, przykładowo wenecka katedra św. Lovro, także znakomite pałace i ratusz, wobec tego spacery po ulicach Trogiru były dla nas niezwykłą okazją do podziwiania wspaniałej architektury. Dostępne są mariny, można cumować na nabrzeżu, także da się wynająć jacht w zachęcających cenach, w związku z tym nie mieliśmy zasadniczo problemów z pozostawieniem swojego na wybrzeżu.
Link

Miejsc jest dostatecznie wiele. Trogir jednocześnie był dla nas jednym z miejsc w środku naszej trasy, jednakże oddaliśmy aż dwa dnia na jego zobaczenie. Oczywiście, także nie mogliśmy zignorować tamtejszej kuchni i spotykaliśmy innych Polaków, którzy również wybrali się w rejs. Było bardzo przyjemnie i ciężko nam było opuszczać Trogir, choć przed nami czekały jeszcze inne ujmujące zakamarki.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

*